231 PRINCE AVE

MELBOURNE, Florida 32901 · Brevard County · Parcel 28 3715-50-4-15

$39 410
Assessed Value
$133 840
Market Value
Annual Tax
$14 410
Taxable Value
Ownership
OwnerBURBECK, ALLEN M
Mailing Address231 PRINCE AVENUE MELBOURNE FL 32901
Property Details
Year Built1959
Living Area1 230 sq ft
Lot Size7 841 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$70 000
Just (Market) Value$133 840
Assessed Value$39 410
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 410